Tento web používá cookies. Díky nim máme přehled o návštěvnosti a pohybu na stránkách.
Angel - spodní prádlo

Jak vybrat střih podprsenky

Výběr podprsenky je nesmírně důležité rozhodnutí a to nejen kvůli pohodlí, ale především s ohledem na zdraví ženy. Mezi mnoha modely a provedeními je možné rozdělit podprsenky na pevné vyztužené a měkké, nebo-li nevyztužené.

Kterou z nich si vybrat, abychom dosáhli perfektního výsledku? Mnoho žen se vzdává nevyztužené podprsenky díky všeobecnému názoru, že nezpevňuje poprsí, nedává mu správný tvar a že nedrží. Nicméně pravda je úplně jiná.

Nevyztužené podprsenky nejen dokonale zpevňují poprsí i ve velkých velikostech, ale také je mohou pěkně vyzdvihnout a dodat jim nenucený přirozený tvar. Nevyztužené podprsenky, při správně zvolené velikosti a střihu, dokáží pěkně prsa tvarovat a mohou i prsa opticky zmenšit. Při výběru měkké podprsenky pamatujte, že by měla být z neelastického materiálu, např. krajky nebo tylu (pak bude držet svůj tvar a je pevná).
Je třeba také věnovat pozornost tomu, zda má boční podporu – to znamená boční zpevnění – proužek materiálu, který v kombinaci s ramínky lépe podrží prsa „nepouští je do strany“. Takovou podprsenku může nosit každá žena, protože se každému typu hrudníku dokonale přizpůsobí. Správně vybraná podprsenka se bude neviditelným způsobem starat o dobře a přirozeně vypadající prsa.

 

Nevyztužené podprsenky:

 

1. Půlková

Půlkový nevyztužený střih podprsenky je vhodný na větší, pevnější prsa. Horní okraj košíčků je střižen více rovně, takže nezakrývá celá ňadra a vytváří svůdný dekolt. Prsa jdou hezky k sobě. Má skrytou boční podporu zevnitř košíčku.

 

 

Jak vybrat střih podprsenky
 
2. Tříčtvrteční
 
Tříčtvrteční nevyztužená podprsenka je vhodná především na velká, plná prsa. Výborně sedí díky vnitřní boční skryté podpoře. Podprsenka pro pocit bezpečí a jistoty, protože prsa drží bezpečně při jakémkoliv pohybu.
 
 
Jak vybrat střih podprsenky
 
3. Tulipový střih
 
Tento střih představuje kompromis mezi půlkovým a tříčtvrtečním střihem. Prsa krásně zakulatí a ňadra vytvaruje do krásného výstřihu.
 
 
Jak vybrat střih podprsenky
 
4. Balkonet střih
 
Tento střih kulatě vytvaruje ňadra díky jedinému svislému švu uprostřed košíčku. Tento střih je zpevněn ještě jedním vnitřním materiálem, např. tylem. Balkonetový střih prsa krásně zvedá a vytváří neodolatelný dekolt.
 
 
Jak vybrat střih podprsenky
 
Podprsenky pevné vyztužené:
 
1. Podprsenka vyztužená push-up
 
Díky svému tvaru drží tento střih ňadra u sebe a tím vytváří žlábek mezi prsy. Uvnitř push-up podprsenky mohou být různé typy výztuží.
 
 
Jak vybrat střih podprsenky
 
2. Podprsenka dekoltová
 
Tento střih je vhodný pro pevná prsa. Prsa hezky tvaruje a vytváří krásný dekolt. Lem podprsenky bývá v dekoltu ozdoben krajkou.
 
 
Jak vybrat střih podprsenky
 
3. Podprsenka srdíčková (vyšší střed mezi prsy)
 
Tento střih podprsenky dává prsům striktně tvar, prsa se do něj přizpůsobí a je dostupný až do velikosti košíčku G. Srdíčkový střih je vhodný pro přiléhavé oblečení – nikde se nerýsuje.
 
 
Jak vybrat střih podprsenky
 
4. Podprsenka samodržící (korzetová, odepínací ramínka)
 
Korzetový střih neboli bandeau podprsenka je střižena rovně, po horním i spodním okraji podprsenky, i uvnitř košíčku je silikonový proužek, který zajišťuje dokonalé držení a přilnavost podprsenky. Tímto je umožněno držení prsou i bez ramínek. Ňadrům dodává kulatý tvar.
 
 
Jak vybrat střih podprsenky