Tento web používá cookies. Díky nim máme přehled o návštěvnosti a pohybu na stránkách.
Angel - spodní prádlo

Jak vybrat velikost podprsenky

Správná a dobře sedící podprsenka je taková, která perfektně plní svoji funkci, tj. podpírá a tvaruje prsa – máte v ní oporu při jakémkoliv pohybu. Má vhodný střih, velikost i barvu. Pocitově pro Vás musí být pohodlná – prostě Vaše druhá kůže.
 
Abyste si udělala lepší představu o Vaší velikosti podprsenky, máme pro Vás pár rad k určení velikosti:

 

Obvod pod prsy
Metr držte přímo pod poprsím vodorovně a nebojte se malinko víc přitáhnout, vždy se měříme v podprsence. Po zjištění naměřeného obvodu doporučuji odečíst 5 až 10cm a to proto, že se podprsenky vyrábějí z pružných materiálů. Pamatujte, že pevný obvod je základ, aby podprsenka řádně držela Vaše prsa. Obvod nesmí být volný. Pokud tedy naměříte 78 cm, Váš správný obvod je 70 cm – viz. tabulka č. 1

 

Obvod přes prsa
Metr přiložte (bez toho aby se zařezával) přes špičky prsů – v nejširším obvodu hrudníku. Podle tohoto rozměru určíte správně velikost košíčků.

 

Hloubka (velikost) košíčků
Od naměřeného obvodu prsou odečtěte naměřený obvod pod prsy a vyjde Vám velikost košíčků – viz. tabulka č. 2

 

 

 

Jak vybrat velikost podprsenky
Jak vybrat velikost podprsenky
 
 
Uvedeme si příklad

Pokud si žena naměří pod prsy 78 cm – je její obvod 70 cm. Přes prsa si naměří 98 cm. Od změřené velikosti prsou (98 cm) odečteme naměřený obvod pod prsy (78 cm) vyjde nám velikost (hloubka) košíčků 20 – dle uvedené tabulky tedy zjistíte, že velikost košíčků je D Správná velikost podprsenky je tedy 70 D.

Berte prosím v potaz, že takto vypočítaná velikost nemusí přesně odpovídat nebo sedět. Důležitou roli hraje výrobce, materiál, střih a šířka kostic.

Věřím, že na každá prsa se najde správný domeček a u nás si vybere opravdu každá žena to pravé. Prádlo nekupujeme každý den jako rohlíky, proto si Vaše tělo i Vy sama zasloužíte udělat čas jen sama pro sebe a nechat se hýčkat ve specializované prodejně.